• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

O nas

o nas | nasza kadra

Poznajmy się bliżej

MANDO to marka, pod którą wydajemy literaturę faktu, portrety ludzi kultury i nauki, beletrystykę, poradniki, a także książki dla dzieci. Ofertę MANDO kierujemy do Czytelników poszukujących literackiej przyjemności i satysfakcji poznawczej. Składa się na nią intrygująca kombinacja gatunków.

Stawiamy zarówno na polskich, jak i zagranicznych autorów. Do tej pory wydaliśmy książki Jerzego Stuhra, Magdy Knedler, Marka Kamińskiego, Jerzego Vetulaniego, Gill Paul, Grażyny Jagielskiej, Ennia Morriconego, Mai Wolny, Dariusza Rosiaka, Svenda Brinkmanna, Aloszy Awdiejewa, Moniki i Grzegorza Wasowskich, Rafała Wosia i wielu innych.

Malina

Dużo podróżuje, dlatego zajmuje się sprzedażą i kupnem tytułów na rynkach zagranicznych. Zdarzyło jej się w karierze sprzątać galerię, wręczać nagrodę za najsmaczniejsze pierogi, prowadzić warsztaty komiksowe, oceniać wieńce dożynkowe, ale przede wszystkim pisać. Uwielbia kicz religijny, jazdę na rowerze i sól. Nie lubi kminku w chlebie, biegania i niesprawiedliwości.

Joanna

Książki czyta, odkąd pamięta, a jako redaktorka prowadząca ma szczęście dokładać swoją cegiełkę do powstawania nowych. Bardziej niż książki kocha męża i trójkę swoich dzieci. Ukończyła studia doktoranckie z zakresu nauk teologicznych (UŚ). Interesuje się duchowością i historią, a od 25 lat także piłką nożną, zwł. w wydaniu Premier League. Dla relaksu słucha klasyki i Britpopu. Dumna właścicielka suczki JRT.

Kama

Doktor nauk humanistycznych UJ, absolwentka filologii polskiej i wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim, redaktorka. W wydawnictwie MANDO przez ciernie dociera do gwiazd. Po godzinach wiolonczelistka i fanka kryminałów.

Sławek

W wydawnictwie MANDO zajmuje się psychologią i literaturą faktu. Strasznie dużo ma czasem na głowie (prócz włosów). Co doskonale oddaje zdjęcie. Kocha las, dzikie ostępy i mroczną muzykę.