• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Literatura faktu

Audiobooki – literatura faktu

Lubisz poznawać historie autentycznych wydarzeń, osób i miejsc? U nas znajdziesz je nie tylko w postaci tradycyjnych książek oraz e-booków, ale również w wersji do słuchania! Jeśli więc trudno znaleźć Ci czas na lekturę pomiędzy obowiązkami domowymi, pracą i innymi aktywnościami, zamiast zaczytać się w literaturze faktu – zasłuchaj się w nią, sięgając po audiobooki z tej kategorii! Czekają tu na Ciebie fascynujące biografie, poruszające wspomnienia, wstrząsające reportaże i ciekawe wywiady-rzeki.

Literatura faktu – audiobooki, które przeniosą Cię w wir prawdziwych zdarzeń

Chcesz wybrać się w mroczną podróż w głąb ludzkiej natury i zajrzeć do umysłu przestępcy? Na pewno zainteresuje Cię literatura faktu w postaci audiobooków skupiająca się właśnie na takich tematach. W książce Urodzeni mordercy? jej autorka, Małgorzata Gugiel-Kuźmińska, rozmawia z najsłynniejszym polskim profilerem, Janem Gołębiewskim. Tajniki profilowania kryminalnego odkrywa on również w innym dostępnym w Mando audiobooku na ten temat, pt. Umysł przestępcy.  Dzięki niemu odkryjesz, jak działa polski mindhunter. Wyjątkowo ciekawym audiobookiem z działu literatura faktu jest też Ropa. Krew cywilizacji napisana przez Andrzeja Krajewskiego. Słuchając go, zgłębisz fascynującą historię jednego z najważniejszych surowców współczesnego świata, a także zrozumiesz, w jaki sposób ropa wpływa na nasze życie codzienne i globalne wydarzenia. Krajewski zadaje sobie w książce również pytanie o to, co skończy się najpierw: nasz świat czy ropa?

Inne ciekawe audiobooki z literaturą faktu od Mando

Doskonałym źródłem informacji o mniej lub bardziej odległych wydarzeniach są też książki biograficzne. Nie mogło ich zabraknąć i wśród naszych audiobooków należących do literatury faktu. Warto sięgnąć np. po pozycję Koniec gry, będącą zapisem rozmowy Damiana Jankowskiego z Dawidem Ogrodnikiem, znanym m.in. z ról Tomka Beksińskiego, Jana Kaczkowskiego czy Rahima. Innym audiobookiem z tej dziedziny jest Kobusz. Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny autorstwa Anny Faryny-Paszkiewicz, a czytany przez Wiktora Zborowskiego. To opowieść o legendarnym polskim aktorze filmowym, teatralnym i telewizyjnym, znanym choćby z Kabaretu Starszych Panów czy filmów Barei.

To i o wiele więcej znajdziesz wśród audiobooków z działu literatura faktu w księgarni Mando. Zapraszamy!