• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Literatura dziecięca

Alicja w krainie przyszłości + Sen Alicji + Uczucia Alicji + Brzuch Alicji

149,90

Jak działa mózg, czym są neurony i skąd biorą się sny? Czy robot może zastąpić człowieka? Dlaczego bywamy smutni, skąd bierze się radość, jak radzić sobie z gniewem i zazdrością? Co zęby mają wspólnego z jelitami, skąd kupa wie, kiedy ma wyjść, i czemu brzydko pachnie? Fasycnujace opowieści o ludzkim ciele w jednym pudełku to doskonały prezent dla każdego dziecka!

Brzuch Alicji czyli kupa prawdy o trawieniu

52,90

Przed Alicją stoi nietypowe zadanie – musi dowiedzieć się, jak działa ludzkie ciało. Okazuje się, że to nie takie proste, bo w trakcie śledztwa pojawia się coraz więcej pytań! Dlaczego w brzuchu burczy? Jak długie są jelita i ile flaczków mieści się w naszym brzuchu? Skąd kupa wie, kiedy ma wyjść, i czemu brzydko pachnie? Tym razem dzięki Alicji poznajemy układ trawienny człowieka.

Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja

39,90

Kiedy w domu Alicji pojawia się nowy członek rodziny – Basia, robot humanoidalny – rodzą się też nowe pytania. Czy życie domowników stanie się teraz łatwiejsze? Czy Basia będzie odrabiać lekcje za Alicję, zmieniać pieluchy Adasia i gotować obiady? Czy robot może zastąpić człowieka? W świat sztucznej inteligencji wprowadza dzieci prof. Ryszard Tadeusiewicz, znany automatyk i informatyk.

Uczucia Alicji

49,90

Instrukcja obsługi emocji − tak w skrócie można nazwać nową opowieść o losach Alicji. Mała bohaterka prowadzi nas przez rozmaite stany uczuciowe, których codziennie doświadczamy. Doktor Ewa Woydyłło-Osiatyńska we wciągający sposób opowiada o tym, jak nauczyć dziecko samodzielnie rozpoznawać emocje, zrozumieć siebie, swoich przyjaciół i otaczający nas świat.

Sen Alicji, czyli jak działa mózg

49,90

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki sposób dowodzi całym organizmem. Sen Alicji podarował czytelnikom profesor Jerzy Vetulani. Rewelacyjnie zilustrowana opowieść Profesora to porcja bezcennej wiedzy i mnóstwo śmiechu.

O czym myślisz?

29,90

Zabawna i ciepła książka dla dzieci – i ich rodziców – pozwalająca razem pobawić się, pośmiać i poćwiczyć wyobraźnię! Na zakończenie – niespodzianka!

Złota rybka

29,90

Wzruszająca historia sympatycznej złotej rybki o gołębim sercu, która każdemu napotkanemu zwierzęciu chciała przychylić nieba. Czy jej się to udało?

Książki dla dzieci Mando

Książki dla dzieci w ofercie Mando to szeroki wybór publikacji dedykowanych dla młodszych czytelników. Są to zarówno książki dla małych dzieci, bogate w piękne ilustracje i tematykę odpowiednią dla najmłodszych, jak i książki dla przedszkolaków i starszych dzieci, które pełnią również rolę edukacyjną, poruszając bliskie dzieciom tematy, takie jak rodzina, przyjaźnie, przyroda i zwierzęta, a także emocje i sposoby radzenia sobie z nimi.

Książki dla dziecka, czyli rozrywka i nauka w jednym!
Miłość do książek to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jaką można zaszczepić w swoich dzieciach. Czytanie książek to nie tylko świetna rozrywka, to także wielowymiarowy rozwój dziecka. Książki dla dzieci pozwalają bowiem na rozwijanie wyobraźni i poszerzanie słownictwa, a także kształtowanie umiejętności rozumienia tekstu czytanego. Wbrew pozorom nie jest to coś łatwego, ponieważ coraz więcej dzieci, a nawet dorosłych ludzi ma z tym w obecnych czasach poważny problem. Można tego uniknąć, wykorzystując do tego książki dla dzieci.

Czytając dzieciom od najmłodszych lat, a następnie zachęcając je do samodzielnego czytania w wieku przedszkolnym, oddajemy im olbrzymią przysługę. Dzięki temu nie tylko lepiej będą sobie radzić z edukacją szkolną, ale także będzie im łatwiej w wielu innych sferach życia, które wymagają dobrze rozwiniętej wyobraźni i myślenia abstrakcyjnego. Książki dla dzieci regularnie czytane najpierw przez rodziców, a później samodzielnie pomagają także w nauce koncentracji i cierpliwości, kształtują również empatię, rozwijając inteligencję emocjonalną.

Książki dla małych dzieci

Książeczki dla dzieci najmłodszych różnią się nieco od publikacji dedykowanych dla trochę starszych maluchów. W tym pierwszym przypadku są to zazwyczaj książki dla dzieci bogato ilustrowane z twardymi stronami i niewielką ilością tekstu. Takie książki dla małych dzieci mogą być również wzbogacone o dodatkowe elementy ruchome czy różnego rodzaju faktury, które służą do stymulowania sensorycznego rozwoju dziecka.

Książki dla przedszkolaka

Fabuła książek dla przedszkolaka jest już bardziej skomplikowana, jednak tak jak w przypadku publikacji dla najmłodszych, tak i one pełnią również funkcję edukacyjną. Doskonałym tego przykładem są popularne książki dla dzieci z serii Alicja, które tłumaczą wiele różnego rodzaju zjawisk, takich przykładowo jak funkcjonowanie układu trawienia, czym jest sztuczna inteligencja albo jak działa mózg. Takie książki dla dzieci warto czytać razem z nimi. Wielu dorosłych może być zaskoczonych, że sami nie wiedzieli pewnych rzeczy.

Popularne książki dla dzieci Mando

W ofercie Mando znaleźć można książeczki dla dziecka o różnej tematyce, dzięki czemu z łatwością można dopasować fabułę danej książki do indywidualnych zainteresowań młodego czytelnika. W naszej księgarni dla dzieci znajdują się popularne pozycje zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. W tym ostatnim przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na przetłumaczoną przez Wojciecha Manna książkę Ann Dewdney pt. Mała Lama zbuntowana.
Książki dla dzieci – to więcej niż myślisz!

Wydaje się wręcz paradoksem, że w czasach, kiedy książki są tak łatwo dostępne, jest coraz mniej czytelników. Kiedyś umiejętność czytania była przywilejem zastrzeżonym dla ograniczonej grupy ludzi wykształconych. Jeśli nie będziemy kształtować w swoich dzieciach tej pasji i umiejętności, takie czasy mogą powrócić. Od dorosłych zależy, czy do tego dopuścimy, i czy następne pokolenia będą znowu posługiwać się w głównej mierze piktogramami w postaci emotikonów na wyświetlaczu smartfona. Książki dla dzieci to pierwszy krok do tego, aby kolejne pokolenia umiały czerpać z zawartej w książkach wiedzy i mogły się rozwijać intelektualnie i emocjonalnie.