• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Literatura piękna

Przepowiem ci przyszłość

46,90

W SPRZEDAŻY OD 13 MARCA 2024!

Kiedy Marie zostaje potrącona przez rozpędzoną dorożkę, doznaje urazu głowy. Konsekwencją wypadku są nie tylko stłuczenia. Dziewczyna zaczyna widzieć przyszłość obcych jej ludzi. Sława wieszczki rozgrzewa znudzone przedłużającą się pierwszą wojną światową paryskie salony. Marie staje się atrakcją popołudniowych herbatek i spotkań towarzyskich.

Położna z Auschwitz + Moje przyjaciółki z Ravensbrück + Łączniczka – komplet

124,90

Poznaj historie odważnych kobiet w bestsellerowych powieściach autorki Magdy Knedler! Położna z Auschwitz to opowieść inspirowana bohaterskim losem Stanisławy Leszczyńskiej. Moje przyjaciółki z Ravensbrück to wzruszająca historia czterech kobiet w otoczonym drutem kolczastym obozie zagłady. Łączniczka to opowieść o Annie Smoleńskiej, zapomnianej bohaterce i twórczyni Znaku Polski Walczącej.

Strażniczka spalonych książek

49,90

Powieść zainspirowana prawdziwą historią bibliotekarzy, autorów i wydawców z czasów II wojny światowej, którzy zjednoczyli się, by walczyć z faszyzmem za pomocą literatury. Berlin 1933. Po sukcesie debiutanckiej powieści Althea James otrzymuje zaproszenie do Niemiec, aby wziąć udział w programie wymiany kulturowej. Berlin ją olśniewa! Dziewczyna widzi tłumy wiwatujące na cześć Hitlera.

Porywy namiętnych serc Saga krynicka, część III

45,90

Czasy są niespokojne. Nawet do Krynicy docierają wieści, że może wybuchnąć wojna. Mieszkańcy i kuracjusze odsuwają jednak tę myśl jak najdalej. Aurelia cieszy się szacunkiem i zaufaniem miasteczka. Nikt nie wie, że za skromnym uśmiechem i odważnym spojrzeniem kryje się wiele mrocznych tajemnic. Już wkrótce jej podopieczna będzie musiała się zmierzyć z ciężarem jednej z nich.

Rozdzieliło nas życie

44,90

Połączyła ich przyjaźń i młodzieńcza fascynacja. Rozdzieliła wojna, która zmieniła wszystko. Pełna planów przyszłość w jednej chwili rozpadła się na tysiące kawałków. Wiktoria Gische po raz kolejny udowadnia, że miłość nie zna granic i podziałów. Osadzona w realiach historycznych opowieść przenosi do czasów trudnych wyborów, bolesnych rozstań i płomiennych uczuć.

Borys albo jeden dzień lata

35,00

Kiedy Izaak wraca do swojego zagraconego mieszkania, niespodziewanie zastaje w nim totalną pustkę. Co tu się stało? W dziwnym, nienazwanym mieście objętym od niepamiętnych czasów stanem wyjątkowym ludzie noszą w sobie wielką tajemnicę. Wszyscy mówią o Borysie, wszyscy go szukają. Kim jest nieuchwytny mężczyzna? Brawurowy debiut powieściowy autorki Mrożka. Striptizu neurotyka.

Kroki na strychu

44,90

Patrycja przenosi się na południe Polski. Okazyjnie kupuje stary dom, a wraz z nim tragiczną historię. Pewnej nocy słyszy kroki, a w komodzie znajduje zakurzony pamiętnik poprzedniej właścicielki. Wydarzenia sprzed lat wracają do niej ze zdwojoną siłą. Teraz musi walczyć nie tylko z własnymi wspomnieniami, ale i z fatum ciążącym nad tym miejscem.

Wydziedziczone – komplet

119,90

Młode dziewczęta opuszczają domy i wyjeżdżają do miasta, by zaznać pozornie lepszego życia. Pracują bez przerwy, bez odpoczynku, bez prawa do wolnego czasu. Wyzysk, niesprawiedliwość i wykorzystania seksualne są na porządku dziennym, bo dobra służąca musi być posłuszna we wszystkim. Jest przecież tylko pachołkiem, popychadłem. Pakiet zawiera aż 3 powieści.

Panna Kim wie

45,90

Uczennica szkoły średniej doświadcza mobbingu, córka próbuje zrozumieć ojca, który opuścił rodzinę, urzędniczka jest niedoceniana w swojej pracy, pisarka zmaga się z hejtem… W swojej ostrej prozie Cho Nam-joo łączy losy ośmiu Koreanek. Udowadnia, że można pisać o odmienności, a jednocześnie być blisko spraw i problemów, które są wspólne dla nas wszystkich.

Łączniczka

49,90

Odważna powieść o Annie Smoleńskiej, zapomnianej bohaterce i twórczyni Znaku Polski Walczącej. Anna nie nosi sukienek, ma krótkie włosy i zawsze usuwa się w cień. Zamknięta we własnym świecie, nie lubi rozmawiać. Kiedy wybucha wojna, przestaje liczyć się dla niej cokolwiek oprócz pomocy innym. Podaje paczki i grypsy, monitoruje więzienia, przekazuje informacje o ofiarach ich rodzinom…

Sekrety kobiecych dusz Saga krynicka, część I

45,90

W pozornie spokojnym uzdrowisku krzyżują się losy kuracjuszy, przyjezdnych i mieszkańców. Jest rok 1894. Aurelia mieszka wraz z teściami w zamożnej posiadłości w Krynicy. Po tragicznej śmierci męża obawia się o swoją przyszłość. Jest przecież tylko zwykłą chłopką z łemkowskiej chaty, którą mąż wprowadził na salony. Nie wszystkim w rodzinie się to podoba.

Tajemnice z przeszłości

45,90

Józia po raz kolejny staje na życiowym zakręcie. W jednej chwili traci mieszkanie i pracę, a ukochany znika bez śladu. Niespodziewane oświadczyny odmieniają jej los. Mieszkający obok wdowiec z szóstką dzieci pragnie, aby Józia została jego żoną. Zaskoczona dziewczyna rozważa tę propozycję. Czy powinna postawić wszystko na jedną kartę? Ostatnia część tomu „Wydziedziczone”.

Oko snajperki

52,90

W zasypanym śniegiem Kijowie Mila Pawliczenko samotnie wychowuje syna. Marzy o pracy w bibliotece i spokojnym życiu. Jej plany przerywa wybuch wojny. Mila zaciąga się do armii. Ze spokojnej dziewczyny przeobraża się w śmiertelnie niebezpieczną łowczynię nazistów. Pierwsze celne strzały, niezliczeni wrogowie, sroga zima i… rosnąca sława. W krótkim czasie kobieta staje się bohaterką narodową.

1 2 5

Literatura piękna Mando

W kategorii literatura piękna książek Mando dostępne są publikacje zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Jest to niezwykle ciekawy wybór powieści o przeróżnej tematyce, dzięki temu praktycznie każdy znajdzie dla siebie coś interesującego, niezależnie od swojego gustu czytelniczego. To właśnie dlatego beletrystyka, która oferuje niezwykle zróżnicowane treści, poruszające szerokie spektrum tematyki i zagadnień, cieszy się największą popularnością. Literatura piękna pozwala nam przenieść się w świat opowieści, są to bowiem książki fabularne, których akcja ma przede wszystkim za zadanie wciągnąć czytelnika i zapewnić mu jak najlepszą rozrywkę.

Książki literatura piękna, czyli sensacja, przygoda, miłość i proza życia!

W naszej ofercie znajdziesz książki różnego gatunku – w tym powieści historyczne, kryminały, thrillery i powieści sensacyjne, literaturę współczesną, literaturę kobiecą, przygodową i młodzieżową, a także psychologiczną i obyczajową. Są to wyjątkowe pozycje, poruszające ciekawą tematykę. Przy czym znajdziesz w naszej ofercie wiele powieści inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami.

Literatura piękna to wspaniała odskocznia od codzienności i poszerzanie swoich horyzontów. Czytając książki można chociaż na chwilę zanurzyć się w misternie utkany przez autora świat, w którym obok samej akcji i różnego rodzaju emocji, jakie budzą w nas losy bohaterów, często zawarte są prawdy życiowe i uniwersalne mądrości. Nie bez przyczyny najlepsza literatura piękna to już swojego rodzaju kanon, w którym znajdują się kultowe literackie klasyki, o których słyszał praktycznie każdy, ponieważ opisują one historie ponadczasowe, do których zawsze można się w jakimś stopniu odnieść.

Literatura piękna książki dla każdego

Zamiłowanie do różnego rodzaju historii w mniejszym lub większym stopniu tkwi w każdym z nas. To właśnie dlatego beletrystyka cieszy się największą popularnością. Literatura piękna proponowana przez Mando to książki, które mogą wzruszyć lub pobudzić do myślenia, rozśmieszać albo przerażać. Spektrum emocji, jakie potrafią obudzić autorzy, jest olbrzymie i nie ma nic lepszego niż dobrze napisana książka, która stanowi prawdziwą ucztę dla umysłu, a często także dla serca i duszy.

Literatura piękna bestsellery Mando

W ofercie Mando dostępne są różnego rodzaju powieści, w tym również liczne bestsellery, cieszące się popularnością nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Do tego typu pozycji zaliczyć można między innymi inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami powieść Oko Snajperki Kate Quinn, thriller Miasteczko Twin Falls Loreth Anne White, Rywalki Gill Paul i wiele innych! W kategorii literatura piękna znajdziesz ciekawe pozycje, dzięki którym spędzisz niezapomniane chwile!