Poznaj losy koreańskich kobiet w bestsellerach Cho Nam-Joo! Kim Jiyoung. Urodzona w 1982 to historia zwyczajnej kobiety, która pracuje w dużej korporacji pełnej szpiegowskich kamer w damskich toaletach. Mężczyznom to nie przeszkadza, więc nikt się tym nie przejmuje. W Panna Kim wie autorka udowadnia, że można pisać o odmienności, a jednocześnie być blisko spraw, które są wspólne dla nas wszystkich
Cho Nam-Joo
Koreańska pisarka. Najbardziej znana jest ze swojej powieści Kim Ji-young, Born in 1982 z 2016 roku, która sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy i często przypisuje się jej napędzanie ruchu feministycznego w Korei Południowej.
Książki Cho Nam-Joo
Kim Jiyoung urodziła się jako dziewczynka, choć rodzice chcieli chłopca. Kim Jiyoung jest córką, więc jest gorsza od swojego brata. Kim Jiyoung jest wzorową studentką, ale nie może odbyć stażu.
Panna Kim wie
Uczennica szkoły średniej doświadcza mobbingu, córka próbuje zrozumieć ojca, który opuścił rodzinę, urzędniczka jest niedoceniana w swojej pracy, pisarka zmaga się z hejtem… W swojej ostrej prozie Cho Nam-joo łączy losy ośmiu Koreanek. Udowadnia, że można pisać o odmienności, a jednocześnie być blisko spraw i problemów, które są wspólne dla nas wszystkich.
Moja historia jest zwyczajna. Mieszkam w Korei Południowej. Pracuję w dużej korporacji pełnej szpiegowskich kamer w damskich toaletach. Mężczyznom to nie przeszkadza, więc nikt się tym nie przejmuje. Jako pełnoetatowa mama muszę zrezygnować z pracy i zająć się domem, bo w oczach mężczyzn to obowiązek kobiety. Tak też zrobię. Rzeczywistość jednak okazuje się dla mnie zbyt trudna.