• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Literatura piękna obca

Literatura piękna obca to prawdziwe bogactwo książek napisanych przez zagranicznych autorów. Wśród nich każdy czytelnik, niezależnie od wieku czy czytelniczych preferencji, znajdzie coś dla siebie, Ty również! Gwarantujemy, że nasze książki z tej kategorii sprawią, że literatura obca stanie Ci się tak bliska jak nigdy dotąd.

Strażniczka spalonych książek

49,90

Powieść zainspirowana prawdziwą historią bibliotekarzy, autorów i wydawców z czasów II wojny światowej, którzy zjednoczyli się, by walczyć z faszyzmem za pomocą literatury. Berlin 1933. Po sukcesie debiutanckiej powieści Althea James otrzymuje zaproszenie do Niemiec, aby wziąć udział w programie wymiany kulturowej. Berlin ją olśniewa! Dziewczyna widzi tłumy wiwatujące na cześć Hitlera.

Panna Kim wie

45,90

Uczennica szkoły średniej doświadcza mobbingu, córka próbuje zrozumieć ojca, który opuścił rodzinę, urzędniczka jest niedoceniana w swojej pracy, pisarka zmaga się z hejtem… W swojej ostrej prozie Cho Nam-joo łączy losy ośmiu Koreanek. Udowadnia, że można pisać o odmienności, a jednocześnie być blisko spraw i problemów, które są wspólne dla nas wszystkich.

Oko snajperki

52,90

W zasypanym śniegiem Kijowie Mila Pawliczenko samotnie wychowuje syna. Marzy o pracy w bibliotece i spokojnym życiu. Jej plany przerywa wybuch wojny. Mila zaciąga się do armii. Ze spokojnej dziewczyny przeobraża się w śmiertelnie niebezpieczną łowczynię nazistów. Pierwsze celne strzały, niezliczeni wrogowie, sroga zima i… rosnąca sława. W krótkim czasie kobieta staje się bohaterką narodową.

Opowieść sióstr

44,90

Nie widziały się od lat. Są różne. Jedna jest oazą spokoju, druga ma ognisty charakter. Łączą je więzy krwi, przed którymi nie da się uciec. Wspólna trauma, niezdolna do miłości matka i bieda, w której wyrosły. Pewnej nocy Adriana niespodziewanie staje w progu domu Arminuty. Jak zawsze przynosi ze sobą bezczelny nieład, który rujnuje spokojne życie siostry.

Porzucona córka

44,90

Jednego dnia ma piękny dom nad morzem i bezwarunkową miłość rodziców, a kolejnego zostaje bez słowa oddana biologicznej matce, o której istnieniu nie miała dotąd pojęcia. Ma wtedy trzynaście lat i dostaje przydomek Arminuta – ta, która wróciła. Jej nowym domem staje się uboga wioska w Abruzji, matką kobieta, która odmawia jakiejkolwiek czułości, a rodzeństwem gromada wiecznie głodnych dzieci.

Kocia kawiarnia

44,90

Książka dla miłośników kotów, kawy, Barcelony. Nagore po raz kolejny znajduje się na życiowym zakręcie. Nie ma oszczędności, pomysłu na siebie, a jej ostatni związek właśnie się rozpadł. W akcie desperacji przyjmuje pracę w kociej kawiarni w Barcelonie, choć nie znosi kotów i kociarzy! Czy wśród puchatych futer i głośnych miauków odnajdzie wreszcie szczęście?

Gdy gwiazdy ciemnieją

44,90

Anna Hart rozwikłała dziesiątki spraw tajemniczych morderstw i poznała najciemniejszą stronę ludzkiej natury. Gdy jednak dotyka ją osobista tragedia, wyjeżdża na wieś, gdzie wychowała się w rodzinie zastępczej, i… trafia w oko cyklonu. Na miejscu w dziwnych okolicznościach ginie nastolatka. Dziewczyna znika tak, jak przed laty rówieśniczka Anny. Policjantka rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

Kod róży + Łowczyni + Sieć Alice – komplet

124,90

Kate Quinn opowiada o kobietach, które w wojennej zawierusze nie tracą odwagi, nadziei i miłości. W trzytomowym pakiecie m.in. oparta na faktach historia „królowej szpiegów”, książka o genialnych kryptolożkach, które wpłynęły na losy świata oraz wyjątkowa opowieść o sile kobiecej przyjaźni, trudnej miłości i nadzwyczajnej odwadze.

Rywalki

47,90

Czarująca pierwsza dama i wybitna śpiewaczka operowa – rywalizacja, która wstrząsnęła światem. Znakomita książka, której akcja rozciąga się od lat pięćdziesiątych po siedemdziesiąte, obfitując we wspaniałe scenerie ekskluzywnych miejsc dostępnych tylko sławnym i bogatym. W niezwykły sposób zgłębia losy dwóch skomplikowanych, wpływowych kobiet – Jackie Kennedy i Marii Callas.

Skrzypce Goebbelsa

44,90

Skrzypce wydają się żywe. Czuje, że blokują jej ruchy i hamują zasięg gestów. Nejiko Suwa – młoda japońska artystka – nie potrafi nad nimi zapanować. Prezent od ministra propagandy III Rzeszy, który miał scementować przymierze między Japonią a hitlerowskimi Niemcami, szybko staje się dla niej ciężarem. Koncertując w pogrążonych w wojnie miastach, Nejiko zmaga się z podarowanym jej prezentem.

Sekret panny Elizy

47,90

Anglia, rok 1835. Do Londynu docierają rzadkie przysmaki, egzotyczne przyprawy i nieznane owoce. Nikt jednak nie wie, jak ich używać. Kiedy wydawca proponuje Elizie napisanie książki kucharskiej zamiast kolejnego tomiku poezji, dziewczyna odmawia. Powieść inspirowana prawdziwą historią Elizy Acton, autorki pierwszej książki kulinarnej, która stała się międzynarodowym bestsellerem.

Burka miłości wyd. 2

44,90

Wspólne życie młodej Hiszpanki i przystojnego Afgańczyka przypominało piękny sen. Pewnego dnia postanowili jednak opuścić Europę i wyruszyć do Afganistanu. Wyjazd stał się początkiem wieloletniej udręki. Islamski kraj okazał się dla młodej dziewczyny więzieniem, a burka, okrywająca ją od stóp do głów, jego symbolem. Czy miłość męża pozwoli Maríi przetrwać ten koszmar?

Kod róży

49,90

Wielka Brytania żyje ślubem stulecia, o którym Osla Kendall chciałaby w ogóle nie myśleć. Wszystko dlatego, że jej dawny narzeczony za kilka dni zostanie mężem księżniczki Elżbiety. Niespodziewanie Osla dostaje zaszyfrowaną wiadomość z zakładu psychiatrycznego. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o genialnych kryptolożkach, które wpłynęły na losy świata.

Nasze idealne małżeństwo

42,90

Ellie jest gotowa zacząć nowy rozdział w swoim życiu. Kiedy poznaje Martina, czuje, że w końcu spotyka ją upragnione szczęście. Mężczyzna roztacza przed nią cudowną wizję przyszłości i bardzo szybko się oświadcza. Wkrótce spełnia się marzenie o idealnym małżeństwie. Jednak pozory mogą mylić… Za zamkniętymi drzwiami nowego domu zaczyna się koszmar pełen precyzyjnie utkanych intryg i kłamstw.

Bibliotekarka z Paryża

42,90

Odile dostaje wymarzoną pracę w Amerykańskiej Bibliotece w Paryżu. Jej rodzice nie są zachwyceni. Woleliby, aby dziewczyna skupiła się na poszukiwaniu męża. Wkrótce jednak wybucha II wojna światowa, nad miastem przelatują samoloty wroga, a tłoczne do tej pory ulice pustoszeją. Powieść oparta na prawdziwej historii paryskich bibliotekarzy, którzy ryzykowali życiem podczas II wojny światowej.

Pocztówki ze Wschodu

44,90

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma lepsze warunki niż reszta więźniów, jest zdana na łaskę i niełaskę Bestii, która często znęca się nad dziewczyną. Ella pracuje w tak zwanej Kanadzie, gdzie w bagażach deportowanych znajduje liczne pocztówki i zdjęcia.

Literatura piękna obca. Co warto przeczytać?

Czym dokładnie jest literatura piękna obca? Czy można określić jej mianem każdą książkę napisaną w oryginale w języku innym niż nasz ojczysty? Otóż nie do końca. Wtedy byłaby to po prostu literatura obca, a przecież przymiotnik piękna nie znalazł się tutaj przypadkowo. Co za tym idzie, do literatury pięknej, zarówno obcej, o której tutaj piszemy, jak i rodzimej, zalicza się książki wykazujące się finezyjnym sposobem opowiadania historii. Publikacje należące do tej kategorii zmuszają do refleksji i dają czytelnikowi szerokie pole do interpretacji. Spośród dostępnych w Mando pozycji należących do literatury pięknej obcej polecamy np. tytuł Kim Jiyoung. Urodzona w 1982 autorstwa koreańskiej pisarki Cho Nam-Joo czy też Ulotne nadzieje pióra Gill Paul, Brytyjki specjalizującej się w powieściach historycznych i w literaturze faktu.