• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Thriller

Najlepsze thrillery, książki po polsku zwane dreszczowcami, to powieści, w których pełno napięcia, niepewności i tajemniczości. Wśród najbardziej wciągających książek wyróżnić można m.in. takie podgatunki, jak thriller kryminalny, polityczny, medyczny czy thriller psychologiczny. Książka taka potrafi wywołać naprawdę silne emocje. A już na pewno zrobią to książki thrillery od Mando!

Najbardziej wciągające książki. Thrillery mają tę moc!

Ludzie zawsze lubili się bać. Oczywiście tylko trochę i w sposób kontrolowany, czyli ze świadomością, że to wszystko na niby i nic nikomu tak naprawdę nie grozi. Nie dziwi zatem tak ogromna popularność różnego rodzaju historii z dreszczykiem, czy to całkowicie wymyślonych, czy też mających w sobie parę ziaren prawdy. Najlepsza książka thriller potrafi po mistrzowsku dawkować czytelnikowi napięcie, wywołując niepewność i strach. Podczas czytania będzie miał on nieodparte wrażenie, że zagrożenie, z którym mierzy się główny bohater, wręcz wymyka się z kart powieści i czai się tuż za rogiem. Co warte podkreślenia, książki thrillery nie są wcale nowym gatunkiem. Ich dzisiejsi autorzy mogą czerpać choćby ze spuścizny dziewiętnastowiecznego mistrza szeroko pojętej literatury grozy, a więc dreszczowców także, Edgara Allana Poego. Na przestrzeni lat powstało wiele książek tego nurtu, a cześć z nich została wręcz okrzyknięta thrillerami wszechczasów. Na szczęście pisarze nie spoczywają na laurach i dbają o to, by do miłośników gatunku trafiały jak najlepsze thrillery. Książki napisane współcześnie bez obaw mogą konkurować więc z thrillerową klasyką.

Zagraniczne i polskie thrillery. Książki, które wywołają dreszcz emocji

Thriller to gatunek literacki, po który sięgają zarówno nasi rodzimi, jak i zagraniczni pisarze, a za nimi – ich wierni czytelnicy. Ale dlaczego to właśnie dreszczowce przez wiele osób uważane są za najbardziej wciągające książki? Napięcie wzrasta w nich stopniowo, wraz z rozwojem fabuły, by wreszcie, często w najmniej oczekiwanym momencie, osiągnąć punkt kulminacyjny. Zdarza się, że zakończenie jest niedopowiedziane i daje szerokie pole do interpretacji. Pochłonięty lekturą thrillera psychologicznego, politycznego czy kryminalnego czytelnik, przewracając nerwowo kolejne kartki powieści, nie będzie w stanie jej przerwać dopóki nie pozna finału historii. A nawet już po jej zakończeniu przez długi czas towarzyszyć mu może nieopisana aura niepewności i niepokoju. Takie były właśnie thrillery wszechczasów, spośród których wiele zostało przeniesionych zresztą na ekrany kin. I takie są dreszczowce, które wydaje nasze wydawnictwo. Nieważne, czy chodzi o książki thrillery psychologiczne, medyczne czy kryminalne, po ich wieczornej lekturze na pewno kilka razy sprawdzisz, czy drzwi Twojego mieszkania są zamknięte na cztery spusty.

Najlepsze thrillery. Książki do kupienia w Mando!

Książki thrillery to Twoja domena, ale nie wiesz, jakie powieści z dreszczykiem wybrać na najbliższe wieczory? Służymy pomocą! Z naszej księgarnianej oferty polecamy Ci np. naprawdę dobry thriller psychologiczny pt. Nieznajomi autorstwa duetu pisarskiego Ursula Poznanski & Arno Strobel, mroczny thriller medyczny pióra Loreth Anne White pt. Sekret pacjentki czy też Miasteczko Twin Falls tej samej autorki. Thriller psychologiczny dwójki autorów, który wymieniliśmy tu jako pierwszy, to jedna historia przedstawiona z dwóch perspektyw, kobiety i mężczyzny. Tytułowi nieznajomi to para narzeczonych, a przynajmniej tak uważa mężczyzna, kobieta bowiem zupełnie go nie rozpoznaje. Sekret pacjentki jest bestsellerową powieścią opartą na faktach, opowiadającą o zagadkowej śmierci właścicielki gabinetu psychologicznego. Z kolei ostatni z wymienionych tu dreszczowców to opowieść o sennym miasteczku i niewyjaśnionej zbrodni sprzed dwudziestu lat, którą zainteresowała się dociekliwa podcasterka kryminalna.

Jeśli najlepsze thrillery, to tylko w księgarni Mando! Zapraszamy do zapoznania się z tymi i innymi wciągającymi książkami!