• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Autor

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (1970, Katedra Mediów i Kultury Audiowizualnej, Zakład Historii i Teorii Filmu) oraz PWSFTviT w Łodzi – wydziału operatorskiego (1974) oraz wydział reżyserii (1979). Debiutował w 1983 Przeznaczeniem – kontrowersyjną biografią poety Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Film dwa lata czekał na premierę, m.in. ze względu na protesty rodziny pisarza. Najsłynniejszym filmem Koprowicza jest Medium (1985),za który w 1986 otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz oryginalny na festiwalu MystFest w Cattolica (Włochy). Nominowany do nagrody na festiwalu Fantasporto w 1990 za Alchemika. Reżyseruje również teatralne spektakle telewizyjne (m.in. U progu jesieni, Łowca jasnowidzów),jest autorem sztuki Love me tender. Z zamiłowania fotograf, pasjonuje się parapsychologią.

Jacek Koprowicz

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (1970, Katedra Mediów i Kultury Audiowizualnej, Zakład Historii i Teorii Filmu) oraz PWSFTviT w Łodzi – wydziału operatorskiego (1974) oraz wydział reżyserii (1979).
Debiutował w 1983 Przeznaczeniem – kontrowersyjną biografią poety Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Film dwa lata czekał na premierę, m.in. ze względu na protesty rodziny pisarza. Najsłynniejszym filmem Koprowicza jest Medium (1985),za który w 1986 otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz oryginalny na festiwalu MystFest w Cattolica (Włochy). Nominowany do nagrody na festiwalu Fantasporto w 1990 za Alchemika. Reżyseruje również teatralne spektakle telewizyjne (m.in. U progu jesieni, Łowca jasnowidzów),jest autorem sztuki Love me tender. Z zamiłowania fotograf, pasjonuje się parapsychologią.

Książki autora

39,90

Oddana z niemal reporterską dokładnością jedna z największych katastrof w powojennej historii Polski. Zagłębiając się w beatyfikacyjne dochodzenie, ksiądz Jan Radlicz zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do obłędu. Kto decyduje o świętości? Klucz do rozwiązania tajemnicy jest w rękach fanatycznej ateistki. Kobieta ukrywa nie tylko własne pochodzenie, ale i prawdę o tożsamości księdza postulatora.