• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Autor

Polska dziennikarka. Po skończeniu studiów pracowała razem z Katarzyną Kolendą-Zaleską w „Gazecie Krakowskiej”, gdzie, jak sama wspomina, przeszła wszystkie etapy pracy dziennikarskiej. Związana z działem kulturalnym tygodnika „Polityka”. Znana z prowadzonych w TVP wspólnie z Piotrem Mucharskim „Rozmów na koniec wieku” oraz „Rozmów na nowy wiek” – serii wywiadów z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiej kultury, nauki, religii (cały cykl doczekał się również swojego wydania książkowego w Społecznym Instytucie Wydawniczym Znak). Stale współpracowała z TVP Kultura, gdzie prowadziła sobotnie i niedzielne programy. Szefowa kanału telewizyjnego ITI Neovision nTalk do czasu jego zamknięcia w czerwcu 2009. Z początkiem 2010 objęła stanowisko redaktora naczelnego tygodnika „Przekrój”. Laureatka telewizyjnego Wiktora w 2000 roku i nagrody im. Dariusza Fikusa. Ukończyła polonistykę i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Krakowie.  

Katarzyna Janowska

Polska dziennikarka.
Po skończeniu studiów pracowała razem z Katarzyną Kolendą-Zaleską w "Gazecie Krakowskiej", gdzie, jak sama wspomina, przeszła wszystkie etapy pracy dziennikarskiej. Związana z działem kulturalnym tygodnika "Polityka". Znana z prowadzonych w TVP wspólnie z Piotrem Mucharskim "Rozmów na koniec wieku" oraz "Rozmów na nowy wiek" - serii wywiadów z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiej kultury, nauki, religii (cały cykl doczekał się również swojego wydania książkowego w Społecznym Instytucie Wydawniczym Znak). Stale współpracowała z TVP Kultura, gdzie prowadziła sobotnie i niedzielne programy. Szefowa kanału telewizyjnego ITI Neovision nTalk do czasu jego zamknięcia w czerwcu 2009. Z początkiem 2010 objęła stanowisko redaktora naczelnego tygodnika "Przekrój". Laureatka telewizyjnego Wiktora w 2000 roku i nagrody im. Dariusza Fikusa. Ukończyła polonistykę i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Krakowie.

 

Książki autora

42,90

Na jaką zmianę czeka świat? Autorzy przepytują Martína Caparrósa, Bogdana de Barbaro, Jacka Dukaja i wiele innych autorytetów. Czy będziemy nieśmiertelni? Czy na naszych oczach rodzi się nowa kasta uprzywilejowanych? A może rozwój cywilizacji przerwie nieprzewidziana katastrofa? Warto przygotować się na nadejście przyszłości. Jutro jest dzisiaj.