• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Autor

Agnieszka Gołas przez wiele lat pracowała jako urzędnik państwowy, m.in. w Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli i innych instytucjach zajmujących się stosunkami międzynarodowymi. Publikowała felietony w magazynie „Unia & Polska” (który ukazywał się w latach 1998–2008), a także artykuły („Polska. The Times”) i drobne formy satyryczne („Przekrój)”. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniami z języka angielskiego, a także (od 2005 roku) uprawia masaże lecznicze i estetyczne twarzy. Początkowo była to jej pasja, a obecnie – jeden z wykonywanych zawodów Jej pierwsza książka oparta na wywiadach to wywiad-rzeka z ojcem, Wiesławem Gołasem, pt. Na Goł(l)asa, wydana w 2008 roku nakładem wydawnictwa Świat Książki. W 2012 roku w PWN ukazała się jej książka Rodzinę mniej znaną pożyczę na chwilę, zawierająca rozmowy z dorosłymi dziećmi wybitnych rodziców, m.in. z Maciejem Stuhrem, Romanem Dziewońskim, Jerzym Kisielewskim, Joanną Szczepkowską i wieloma innymi.

Agnieszka Gołas

Agnieszka Gołas przez wiele lat pracowała jako urzędnik państwowy, m.in. w Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli i innych instytucjach zajmujących się stosunkami międzynarodowymi.

Publikowała felietony w magazynie „Unia & Polska” (który ukazywał się w latach 1998–2008), a także artykuły („Polska. The Times”) i drobne formy satyryczne („Przekrój)”.

Zawodowo zajmuje się tłumaczeniami z języka angielskiego, a także (od 2005 roku) uprawia masaże lecznicze i estetyczne twarzy. Początkowo była to jej pasja, a obecnie – jeden z wykonywanych zawodów

Jej pierwsza książka oparta na wywiadach to wywiad-rzeka z ojcem, Wiesławem Gołasem, pt. Na Goł(l)asa, wydana w 2008 roku nakładem wydawnictwa Świat Książki. W 2012 roku w PWN ukazała się jej książka Rodzinę mniej znaną pożyczę na chwilę, zawierająca rozmowy z dorosłymi dziećmi wybitnych rodziców, m.in. z Maciejem Stuhrem, Romanem Dziewońskim, Jerzym Kisielewskim, Joanną Szczepkowską i wieloma innymi.

Książki autora

Original price was: 49,90 zł.Current price is: 39,92 zł.

Czasem śliczny, liryczny i apetyczny, czasem ponury i smutny, inaczej niż na ekranie. Jak zapamiętali go przyjaciele? Co on sam mówił o sobie? Wreszcie, jak widzi go jedyna córka? Agnieszka Gołas tworzy czuły i barwny portret Wiesława Gołasa – dopisuje kolejne rozdziały i żegna się z ojcem. To pełna frywolnych, nieznanych anegdot nietypowa autobiografia i biografia w jednym.