• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Blog

  • Strona główna
książki dla dzieci

O tym, że czytanie książek ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, napisano i powiedziano bardzo wiele. Nie ma też osoby, która nie słyszała o zapoczątkowanej w 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, zachęcającej do codziennego, przynajmniej dwudziestominutowego, czytania swoim pociechom. Jednak aby takie czytanie, zarówno to na głos przez opiekunów, jak i późniejsze samodzielne przez małego czytelnika, stało się prawdziwą przyjemnością, trzeba sięgać po najlepsze książki dla dzieci. Które z nich wybrać spośród gąszczu wydawniczych propozycji? Gwarantujemy, że w MANDO znajdziesz tylko te z, nomen omen, najwyższej półki. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj idealne książki dla dzieci do czytania.

Najpiękniejsze książki dla dzieci: Alicja w krainie przyszłości, Sen Alicji

Zaczniemy od sztandarowej pozycji w naszej księgarni cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem wśród rodziców i ich dzieci, która poza rozbudzaniem wyobraźni wyjaśnia maluchom i starszakom otaczający je świat. Jest to składająca się z czterech pozycji fenomenalna seria książek dla dzieci o przygodach Alicji. Jeśli chodzi o kategorię wiekową, sprawdzą się one jako książki dla sześciolatków, ale  z powodzeniem można czytać je i młodszym dzieciom w wieku przedszkolnym. Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja autorstwa prof. Ryszarda Tadeusiewicza (informatyka i automatyka), Marii Mazurek i Marcina Wierzchowskiego, zabiera małych czytelników do świata przyszłości, w którym poza główną bohaterką, poznają Basię, robota humanoidalnego. Z tej książki dzieci dowiedzą się m.in., czy można zaprzyjaźnić się z robotem i czy może on zastąpić człowieka. Część pt. Sen Alicji, czyli jak działa mózg napisana przez prof. Jerzego Vetulaniego (neurobiologa i chemika), Marcina Wierzchowskiego i Marię Mazurek, to z kolei fajna książka dla dzieci wyjaśniająca im w zabawny i ciekawy sposób fenomen snu.

Popularne książki dla dzieci: Uczucia Alicji, Brzuch Alicji

Za wyjątkowo popularne książki dla dzieci uchodzą te, które pomagają radzić sobie naszym pociechom z różnymi emocjami, zwłaszcza tymi nieprzyjemnymi, jak żal, gniew czy zazdrość. Kolejna pozycja z serii książek dla dzieci o Alicji, Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie Ewy Woydyłło, Marcina Wierzchowskiego i Marii Mazurek, ma właśnie to na celu. Oczywiście nie brak w niej i pozytywnych uczuć, jak np. radość czy ekscytacja. Ostatnią spośród książek dla dzieci do czytania o przygodach Alicji jest Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu autorstwa pediatry Mikołaja Spodaryka, Marii Mazurek i Marcina Wierzchowskiego, która opowiada o działaniu ludzkiego układu pokarmowego. Dzięki połączeniu przykuwających wzrok ilustracji i ciekawego, zrozumiałego dla kilkulatka tekstu, cała ta seria książek dla dzieci nie tylko pomoże rodzicom w rozmowach z nimi na nurtujące je tematy, ale też zaszczepi w przedszkolakach miłość do czytania. Starsze pociechy bez problemu będą mogły czytać ją samodzielnie, ponieważ na stronach nie ma dużej ilości tekstu Wszystkie cztery możesz kupić zarówno pojedynczo, jak i w pakiecie – sprawdź!

Książki dla dzieci do czytania: Wojny podwórkowe  – Maria Zmyślony, Mateusz Zmyślony

Dla starszych, już samodzielnie zgłębiających książkowe światy czytelników, spośród publikacji dostępnych w naszej ofercie możemy polecić porywającą powieść przygodową pt. Wojny podwórkowe napisaną przez Marię Zmyślony i Mateusza Zmyślonego z ilustracjami Mariusza Podlesia. Czerpie ona z nie byle jakiej literatury, bo z Jądra ciemności Josepha Conrada. Główną bohaterką powieści jest dwunastoletnia Marie, która na wakacjach wraca w swoje rodzinne strony i dowiaduje się, że miasto sterroryzowane zostało przez szajkę łobuzów. Opowieść na conradowskich motywach, przeniesiona na współczesne polskie podwórka i dostosowana do młodszego czytelnika, to naprawdę fajna książka dla dzieci w wieku ok. 8-12 lat, choć nadaje się też do głośnego czytania sześcio- czy siedmiolatkom. Jeśli zatem szukasz ciekawej książki dla sześciolatka, która rozbudzi w nim zamiłowanie do słowa pisanego i rozwinie wyobraźnię, ta pozycja będzie doskonałym wyborem.

Opisane przez nas tytuły to oczywiście nie jedyne książki dla dzieci do czytania, które możemy Ci polecić. Więcej z nich znajdziesz w kategorii z literaturą dziecięcą w naszej księgarni. Podsumowując, jeśli najlepsze książki dla dzieci, to tylko w MANDO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *