• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Wywiady, wspomnienia

Książka wywiad jest zapisem długiej rozmowy między dziennikarzem a osobistością np. ze świata artystycznego, politycznego, sportowego czy show-biznesowego. Publikacje tego typu cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Nie mogło ich zabraknąć w Mando – dzięki nam przeczytasz niejeden wciągający wywiad z ciekawą osobą!

Bądź zmianą

39,99

Najpierw bezkresna zielona tajga, martwe konie na dzikich stepach Mongolii i audiencja u japońskiej księżniczki. A potem surowe ziemie tajemniczych Ajnów, żydowski „raj” na terytorium Rosji i spotkanie z islamskim mistykiem. W tej ekspedycji celem było wyjście poza schematy, pokazanie innej perspektywy myślenia o świecie, ekologii i technologii.

Bieg po linie

52,90

Jerzy Stuhr – jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów – szczerze o osobistych dylematach, życiu w Polsce i polityce. O Wałęsie i Stalinie. O Witkacym i Gombrowiczu. Aktor snuje opowieści o fascynacjach filmem, Włochami, urodą śródziemnomorskiego życia oraz napotkanymi ludźmi, lecz także widzi konieczność spojrzenia sobie w twarz i odpowiedzenia na pytanie, co dalej.

Koniec gry

49,90

Gdzie kończy się gra, a gdzie zaczyna życie? Był Tomkiem Beksińskim w Ostatniej rodzinie, Rahimem z Paktofoniki w Jesteś Bogiem, księdzem Janem Kaczkowskim w Johnnym. A jaki naprawdę jest Dawid Ogrodnik? W intymnej rozmowie z Damianem Jankowskim mówi o życiu poza planem filmowym: o przemocy, mobbingu i nałogach, o szukaniu sobie miejsca, o wychowywaniu córki.

Myśmy się uodpornili

34,90

Bez patosu. Za to z ironią, dystansem, a przede wszystkim z dużą dawką mądrości. Jerzy Stuhr, legenda polskiego kina, oraz ks. Andrzej Luter, przyjaciel artystów i krytyk filmowy, w prywatnej rozmowie odsłaniają przed czytelnikami sposoby na to, jak uodpornić się na świat. W książce znajdziecie także zestawy pigułek uodporniających: filmy, powieści, dzieła teatralne i utwory muzyczne.

Reset

44,90

Co jest dla nas tak naprawdę ważne? Na czym się skupiamy? Kogo słuchamy? Po prostu, dokąd zmierzamy? Karolina Korwin Piotrowska zaprosiła do rozmowy dziennikarzy i artystów, znawców kultury i ludzkiej duszy, analityków i inżynierów przyszłości, a także tych, którzy na co dzień ratują nasze życie. Świat potrzebuje nowego początku. Tylko jak on będzie wyglądał?

Trojanowska

54,90

Po miażdżącej recenzji w „Przekroju” szesnastoletnia zwyciężczyni opolskich Debiutów prawie zakończyła estradową karierę. Wyrzucona z liceum od­nalazła się w studium teatralnym, by już po kilku latach dotrzeć na sam szczyt – jako piosenkarka i jako aktorka. Wróciła do Opola w 1980 roku, aby spektakularnym wykonaniem Wszystko, czego dziś chcę zapisać się na zawsze w historii polskiej piosenki.

Wszyscy wyszli z PAKI

39,90

Po kuluarach najsłynniejszej imprezy kabaretowej w Polsce oprowadza nas Agnieszka Kozłowska, zdradzając, jak do PAKI trafić. Dzięki opowieściom autorki, współzałożycielki legendarnego przeglądu, czujemy się tak, jakbyśmy zasiedli w gronie jurorów wszystkich PAK. Przy okazji dowiadujemy się, dlaczego jedne skecze śmieszą, a inne męczą.

Żona pianisty

42,90

Halina i Władysław Szpilmanowie. Ona była córką polskiego rewolucjonisty, właśnie rozpoczęła studia medyczne. On, syn zasymilowanych Żydów, był uznanym pianistą. Po raz pierwszy spotkali się w 1948 r. na dansingu w Krynicy. Nie zamienili wtedy ze sobą ani słowa. Kiedy zobaczyli się rok później w tym samym miejscu, on był już pewien, że powinna zostać jego żoną.

Ciekawe wywiady z gwiazdami w formie książkowej

Wywiady z ludźmi, których punkt widzenia i wspomnienia będą interesujące dla szerszego grona odbiorców, mogą być zapisywane i rozpowszechniane poprzez różne media. Obok radia, telewizji, prasy drukowanej i Internetu, ważne miejsce wśród sposobów na opublikowanie takiej rozmowy zajmuje książka. Wywiad zapisany w takiej formie, to gatunek będący na pograniczu dziennikarstwa i literatury faktu. Z reguły bohaterem takiej publikacji jest osoba powszechnie znana, choć zdarzają się także książki wywiady z osobami nieznanymi lub chcącymi pozostać anonimowymi, które mają za sobą ciekawe historie i mogą podzielić się cennymi dla czytelnika spostrzeżeniami czy opiniami. Jakie ciekawe wywiady w postaci książek polecamy z półek naszego wydawnictwa? Warta przeczytania jest na pewno pozycja pt. Żona pianisty. Halina Szpilman w rozmowie z Filipem Mazurczakiem. Fanów współczesnego polskiego kina zainteresuje za to na pewno książka pt. Koniec gry. Dawid Ogrodnik w rozmowie z Damianem Jankowskim.