• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Wywiady, wspomnienia

Książka wywiad jest zapisem długiej rozmowy między dziennikarzem a osobistością np. ze świata artystycznego, politycznego, sportowego czy show-biznesowego. Publikacje tego typu cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Nie mogło ich zabraknąć w Mando – dzięki nam przeczytasz niejeden wciągający wywiad z ciekawą osobą!

Koniec gry

49,90

Gdzie kończy się gra, a gdzie zaczyna życie? Był Tomkiem Beksińskim w Ostatniej rodzinie, Rahimem z Paktofoniki w Jesteś Bogiem, księdzem Janem Kaczkowskim w Johnnym. A jaki naprawdę jest Dawid Ogrodnik? W intymnej rozmowie z Damianem Jankowskim mówi o życiu poza planem filmowym: o przemocy, mobbingu i nałogach, o szukaniu sobie miejsca, o wychowywaniu córki.

Bieg po linie

52,90

Jerzy Stuhr – jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów – szczerze o osobistych dylematach, życiu w Polsce i polityce. O Wałęsie i Stalinie. O Witkacym i Gombrowiczu. Aktor snuje opowieści o fascynacjach filmem, Włochami, urodą śródziemnomorskiego życia oraz napotkanymi ludźmi, lecz także widzi konieczność spojrzenia sobie w twarz i odpowiedzenia na pytanie, co dalej.

Reset

44,90

Co jest dla nas tak naprawdę ważne? Na czym się skupiamy? Kogo słuchamy? Po prostu, dokąd zmierzamy? Karolina Korwin Piotrowska zaprosiła do rozmowy dziennikarzy i artystów, znawców kultury i ludzkiej duszy, analityków i inżynierów przyszłości, a także tych, którzy na co dzień ratują nasze życie. Świat potrzebuje nowego początku. Tylko jak on będzie wyglądał?

Wszyscy wyszli z PAKI

39,90

Po kuluarach najsłynniejszej imprezy kabaretowej w Polsce oprowadza nas Agnieszka Kozłowska, zdradzając, jak do PAKI trafić. Dzięki opowieściom autorki, współzałożycielki legendarnego przeglądu, czujemy się tak, jakbyśmy zasiedli w gronie jurorów wszystkich PAK. Przy okazji dowiadujemy się, dlaczego jedne skecze śmieszą, a inne męczą.

Żona pianisty

42,90

Halina i Władysław Szpilmanowie. Ona była córką polskiego rewolucjonisty, właśnie rozpoczęła studia medyczne. On, syn zasymilowanych Żydów, był uznanym pianistą. Po raz pierwszy spotkali się w 1948 r. na dansingu w Krynicy. Nie zamienili wtedy ze sobą ani słowa. Kiedy zobaczyli się rok później w tym samym miejscu, on był już pewien, że powinna zostać jego żoną.

Bądź zmianą

39,99

Najpierw bezkresna zielona tajga, martwe konie na dzikich stepach Mongolii i audiencja u japońskiej księżniczki. A potem surowe ziemie tajemniczych Ajnów, żydowski „raj” na terytorium Rosji i spotkanie z islamskim mistykiem. W tej ekspedycji celem było wyjście poza schematy, pokazanie innej perspektywy myślenia o świecie, ekologii i technologii.

Trojanowska

54,90

Po miażdżącej recenzji w „Przekroju” szesnastoletnia zwyciężczyni opolskich Debiutów prawie zakończyła estradową karierę. Wyrzucona z liceum od­nalazła się w studium teatralnym, by już po kilku latach dotrzeć na sam szczyt – jako piosenkarka i jako aktorka. Wróciła do Opola w 1980 roku, aby spektakularnym wykonaniem Wszystko, czego dziś chcę zapisać się na zawsze w historii polskiej piosenki.

Myśmy się uodpornili

34,90

Bez patosu. Za to z ironią, dystansem, a przede wszystkim z dużą dawką mądrości. Jerzy Stuhr, legenda polskiego kina, oraz ks. Andrzej Luter, przyjaciel artystów i krytyk filmowy, w prywatnej rozmowie odsłaniają przed czytelnikami sposoby na to, jak uodpornić się na świat. W książce znajdziecie także zestawy pigułek uodporniających: filmy, powieści, dzieła teatralne i utwory muzyczne.

Ciekawe wywiady z gwiazdami w formie książkowej

Wywiady z ludźmi, których punkt widzenia i wspomnienia będą interesujące dla szerszego grona odbiorców, mogą być zapisywane i rozpowszechniane poprzez różne media. Obok radia, telewizji, prasy drukowanej i Internetu, ważne miejsce wśród sposobów na opublikowanie takiej rozmowy zajmuje książka. Wywiad zapisany w takiej formie, to gatunek będący na pograniczu dziennikarstwa i literatury faktu. Z reguły bohaterem takiej publikacji jest osoba powszechnie znana, choć zdarzają się także książki wywiady z osobami nieznanymi lub chcącymi pozostać anonimowymi, które mają za sobą ciekawe historie i mogą podzielić się cennymi dla czytelnika spostrzeżeniami czy opiniami. Jakie ciekawe wywiady w postaci książek polecamy z półek naszego wydawnictwa? Warta przeczytania jest na pewno pozycja pt. Żona pianisty. Halina Szpilman w rozmowie z Filipem Mazurczakiem. Fanów współczesnego polskiego kina zainteresuje za to na pewno książka pt. Koniec gry. Dawid Ogrodnik w rozmowie z Damianem Jankowskim.