• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Autobiografie

Książki autobiografie to jedne z najchętniej wybieranych przez czytelników publikacji należących do literatury faktu. Swoją ogromną popularność autobiografia zawdzięcza temu, że wydarzenia z życia jej bohatera opisane są przez niego samego. Te z Mando będą nie tylko rzetelnym źródłem wiedzy, ale i pasjonującą lekturą!

Najlepsze autobiografie, których nie możesz przegapić

Napisana z perspektywy bohatera książki, który jest jednocześnie jej autorem bądź współautorem, autobiografia potrafi wywrzeć na czytelniku piorunujące wrażenie, skłonić do refleksji czy też wciągnąć równie mocno jak powieść przygodowa. Podczas czytania publikacji należących do tej kategorii można poznać historię życia niejednej nieprzeciętnej osobistości i to z pierwszej ręki. Oczywiście opowieść ta będzie przepuszczona przez jej subiektywny filtr, ale przecież właśnie tym wyróżnia się autobiografia. Książki tego nurtu dalekie są od obiektywizmu, charakterystycznego dla publikacji opisujących życie bohatera z dystansu i przez osobę z zewnątrz. W tym tkwi siła literatury autobiograficznej i czytamy ją właśnie po to, by poznać punkt widzenia autora i jego osobiste przemyślenia. Spośród autobiografii wydanych przez Mando możemy polecić Ci np. książkę Ennia Morricone pt. Moje życie, moja muzyka.

Książki autobiografie Mando

Dobrze napisana autobiografia potrafi skłonić do refleksji i wciągnąć równie mocno, jak świetna powieść. Czytanie książek należących do tego gatunku to także jedyna w swoim rodzaju okazja, by poznać życie bohatera z jego własnej, oczywiście przepuszczonej przez subiektywny filtr, perspektywy. W naszej księgarni internetowej czekają na Ciebie tylko najlepsze autobiografie opowiadające historie z życia samych inspirujących postaci. Zapoznaj się z nimi już dziś, warto!

Dobre książki autobiografie, po które warto sięgnąć

Jak wiadomo, to prawdziwe życie, a nie fikcja literacka, tworzy historie, które najbardziej dają do myślenia. Tak też jest z opowieściami, których twórcami i bohaterami zarazem, są autorzy tacy jak Viktor E. Frankl czy Alessandro De Rosa i Ennio Morricone. Pierwszy spośród przez nas wymienionych to uznany psychiatra, autor międzynarodowego bestsellera pt. Człowiek w poszukiwaniu sensu, okrzykniętego mianem jednej z najważniejszych książek naszych czasów. Dostępna u nas pozycja pt. Życie z sensem. Autobiografia jest doskonałym uzupełnieniem książki, którą Frankl napisał wcześniej. Opowiada w niej o swoich losach, naznaczonych piętnem bestialstwa II wojny światowej, podkreślając, że nawet wtedy nie opuściła go wiara w drugiego człowieka. Co ważne, publikację tę możesz przeczytać bez znajomości poprzedniej książki.

Najlepsze autobiografie – kup je w Mando!

Wartą przeczytania jest także publikacja pt. Moje życie, moja muzyka. Autobiografia. Autorami tej książki są dwaj współcześni kompozytorzy, Ennio Morricone, o którym jest ta opowieść oraz przepytujący go Alessandro De Rosa. Zajrzysz w niej zarówno za kulisy muzycznego czy filmowego show-biznesu, jak i życia prywatnego zdobywcy Oscara za muzykę do filmu Tarantino.

W ofercie Mando znajdziesz niejedną autobiografię, która będzie nie tylko źródłem wiedzy o otaczającym nas świecie, ale i niesamowicie pasjonującą lekturą. Koniecznie sięgnij po proponowane przez nas tytuły, a także trzymaj rękę na pulsie, by nie przegapić nowości w tej kategorii. Zapraszamy!