• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Autobiografie

Książki autobiografie to jedne z najchętniej wybieranych przez czytelników publikacji należących do literatury faktu. Swoją ogromną popularność autobiografia zawdzięcza temu, że wydarzenia z życia jej bohatera opisane są przez niego samego. Te z Mando będą nie tylko rzetelnym źródłem wiedzy, ale i pasjonującą lekturą!

Życie z sensem Autobiografia

49,90

Viktor Frankl. Wpływowy psychiatra i autor jednej z najważniejszych książek naszych czasów. Korespondował z Freudem, uczył się od Adlera. Szybko porzucił spisane przez nich teorie, by stworzyć jeden z najważniejszych nurtów psychologicznych – logoterapię. Uczył, że zło i cierpienie nie mogą nas zniszczyć. Sam przeżył piekło hitlerowskich obozów koncentracyjnych, w których stracił bliskich.

Najlepsze autobiografie, których nie możesz przegapić

Napisana z perspektywy bohatera książki, który jest jednocześnie jej autorem bądź współautorem, autobiografia potrafi wywrzeć na czytelniku piorunujące wrażenie, skłonić do refleksji czy też wciągnąć równie mocno jak powieść przygodowa. Podczas czytania publikacji należących do tej kategorii można poznać historię życia niejednej nieprzeciętnej osobistości i to z pierwszej ręki. Oczywiście opowieść ta będzie przepuszczona przez jej subiektywny filtr, ale przecież właśnie tym wyróżnia się autobiografia. Książki tego nurtu dalekie są od obiektywizmu, charakterystycznego dla publikacji opisujących życie bohatera z dystansu i przez osobę z zewnątrz. W tym tkwi siła literatury autobiograficznej i czytamy ją właśnie po to, by poznać punkt widzenia autora i jego osobiste przemyślenia. Spośród autobiografii wydanych przez Mando możemy polecić Ci np. książkę Ennia Morricone pt. Moje życie, moja muzyka.