• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Poradniki dla mężczyzn

Męska depresja Jak rozbić pancerz

45,90

Mężczyźni też chorują na depresję, ale udają, że jest O.K. „Jestem silny. Jestem twardy. Będę walczył” – powtarzają sobie mężczyźni, gdy poczują się gorzej. Wkładają pancerz, który zamiast ich chronić, stanowi obciążenie, bo nie pozwala ujawnić słabości i zmierzyć się z nimi. Tymczasem depresja podtruwa, pustoszy, a nawet zabija. Bo to groźne zaburzenie, a nie „słabszy okres” czy „zły humor”.

Prostata, panowie!

44,90

Tak, masz prostatę – jak każdy mężczyzna. I tylko od ciebie zależy, czy będziesz z nią żył w przyjaźni, czy wejdziecie na wojenną ścieżkę. Zanim podejmiesz ofensywę, spróbuj dyplomacji: obserwuj swój organizm i reaguj na objawy, zadbaj o swoją dietę i kondycję fizyczną. Kiedy jednak okaże się, że twoja prostata jest bardziej niepokorna i zagraża twojemu zdrowiu, przejdź do kontrataku.

Poradniki Mando

Poradniki dostępne w ofercie Mando to książki o zróżnicowanej tematyce, które łączy wysoka wartość merytoryczna. Książki poradnikowe są bowiem wyjątkowym rodzajem literatury, pełniącym funkcję drogowskazów. Poradniki mają za zadanie nieść pomoc i dawać praktyczne oraz skuteczne wskazówki, jak rozwiązać dany problem.

W naszej ofercie znaleźć można szereg różnego rodzaju pozycji, które dotykają szerokiego spektrum tematycznego. Są to poradniki pisane przez ekspertów i specjalistów w swoich dziedzinach, jak i ludzi, którzy zetknęli się z określonymi problemami i wyszli z nich zwycięsko, a dzisiaj mogą dzielić się radami, które pomagają innym.

Książki poradniki – znajdź rozwiązanie swoich problemów!

Współczesne książki poradnikowe to publikacje, które z jednej strony zawierają merytoryczne wskazówki i rady, umożliwiające poradzenie sobie z różnego rodzaju problemami, czy to zdrowotnymi, emocjonalnymi czy bardziej praktycznymi, takimi jak organizacja pracy czy przyrządzenie smacznego posiłku dla alergika. Z drugiej jednak bardzo często są także opowieścią i podróżą, w którą zabiera nas autor. I to są właśnie najlepsze poradniki. Dlaczego?

Są to bowiem książki, do których się wraca, a dzięki opowiadanej w nich historii, lepiej przyswajamy zawarte w nich informacje. Doskonałym przykładem takiego poradnika, do którego wrócimy nie raz, jest książka autorstwa wybitnego polskiego podróżnika, zdobywcy dwóch biegunów Ziemi – Marka Kamińskiego, pt. Wyprawa. Jest to świetny poradnik, który uczy przede wszystkim tego, jak obudzić w sobie potencjał do realizacji wielkich celów i jak nadać sens własnemu życiu.

Ciekawe poradniki o zdrowiu i związkach

Do jednych z najbardziej polecanych poradników Mando zaliczyć można przede wszystkim te o zdrowiu i poradniki o związkach. Te pierwsze to książki o tematyce stricte zdrowotnej, w której znajdują się między innymi poradniki zdrowotne poruszające tematykę endometriozy u kobiet (Endometrioza. Kobiecość nie musi boleć) czy prostaty u mężczyzn (Prostata, panowie!).

Polecane poradniki o związkach to między innymi pozycja autorstwa Anity Robertson pt. Miłość z ADHD, w której poruszany jest temat relacji z osobami neuroróżnorodnymi, czy Sztuka słuchania Mary E. Siegiel i Paula J. Donoghue, o tym jak słuchać i budować udane relacje. Przy czym w naszej ofercie znajdziesz wiele innych poradników, w tym publikacje zarówno w postaci tradycyjnych książek, jak i audiobooków.