• 0 Items - 0,00
    • Brak produktów w koszu

Psychologia i życie

Odkryj sens, zmienisz życie

46,90

Elisabeth Lukas, wybitna uczennica Viktora E. Frankla, małymi krokami prowadzi w kierunku wielkich przełomów. Uczy podejmowania decyzji bez względu na okoliczności i odkrywania sensu pomimo najtrudniejszych wydarzeń. 52 wyjątkowe historie o tym, jak osiągnąć wewnętrzny sukces: zmienić siebie, uwierzyć w wolność i wziąć odpowiedzialność za własne życie.

Pewna ty!

49,90

Nie wiesz, co zrobić ze swoją karierą? A może twoje plany zawodowe stanęły w miejscu? Skąd wziąć zawodową pewność siebie, poczuć satysfakcję z pracy i codzienności? Zrób rachunek swoich zawodowych dylematów i zainspiruj się skutecznością działania dwudziestu niezwykłych kobiet, m.in. Magdaleny Różczki, Mai Salamon, Beaty Tadli czy Iwony Guzowskiej. Bądź pewną siebie w miejscu, w którym jesteś!

Nawyki zamiast cudów

40,99

Nie potrafisz odpocząć? Wciąż wyznaczasz sobie granice? Stresujesz się z byle powodu? Z tą książką wprowadzisz do swojej codzienności nawyki, dzięki którym zregenerujesz się w czasie urlopu, nauczysz się wyrażać emocje i przezwyciężysz kryzysy zamiast od nich uciekać. Nawyki zamiast cudów pomogą ci też odkryć to, co masz w sobie cennego.

Miłość z ADHD

44,90

Związek, w którym jedno z partnerów ma ADHD, a drugie nie, może przypominać taki, gdzie jedno mówi po włosku, a drugie po francusku. Czy w takim razie jest szansa, by partnerzy znaleźli wspólny język, nić porozumienia i mogli cieszyć się relacją? Autorka proponuje pięć filarów sukcesu, ćwiczenia i skuteczne metody komunikacji, które pozwolą unikać konfliktów i wspólnie szukać rozwiązań.

Po co światu psychoterapia

49,90

Zakazy i nakazy, hałas i dziki pęd, brak czasu, by pobyć z samym sobą. Czy takie życie ma sens? Bez znajomości swojego wnętrza nie zrozumiemy bliskich, znajomych, współpracowników – świata w ogóle. Od stanu naszego umysłu zależy wszystko. Profesor Bogdan de Barbaro, znany psychiatra i psychoterapeuta, bada, co dzieje się w ludzkiej psychice i na jakie niebezpieczeństwa naraża ją XXI wiek.

Zbuduj swój drugi mózg

49,90

Po raz pierwszy w historii możemy sięgać do wiedzy w każdej chwili, z każdego miejsca na świecie. Nigdy nie było lepszego czasu na naukę i doskonalenie się. Jednak zamiast wchodzić na szczyty swoich możliwości, często czujemy, że toniemy pod nieustannym napływem informacji. Do tego nasza pamięć bywa ograniczona i niedoskonała. Czy jest więc sposób na skuteczne przechowywanie informacji?

Męska depresja Jak rozbić pancerz

45,90

Mężczyźni też chorują na depresję, ale udają, że jest O.K. „Jestem silny. Jestem twardy. Będę walczył” – powtarzają sobie mężczyźni, gdy poczują się gorzej. Wkładają pancerz, który zamiast ich chronić, stanowi obciążenie, bo nie pozwala ujawnić słabości i zmierzyć się z nimi. Tymczasem depresja podtruwa, pustoszy, a nawet zabija. Bo to groźne zaburzenie, a nie „słabszy okres” czy „zły humor”.

Zaburzenia odżywiania u dzieci i młodzieży

44,90

Anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się. Zaburzenia odżywiania coraz częściej stają się problemem dzieci i nastolatków. Przyczyny mogą być różne, ale podstawą ich leczenia, oprócz psychoterapii, jest przede wszystkim wsparcie rodzica. Ta książka pomoże zobaczyć waszą sytuację z innej perspektywy, bo daje nadzieję na rozwiązanie problemu.

Moje dziecko z autyzmem

49,90

Wyjątkowy poradnik dla rodzica, który chce zrozumieć swoje dziecko w spektrum autyzmu. To opowieść o szoku i niepewności, jak również o akceptacji i odkrywaniu, że życiowa podróż z autystycznym dzieckiem może być niezwykła. Nawet towarzyszące jej nieprzewidziane „objazdy” czy „awarie” mogą doprowadzić do miejsc, o istnieniu których na początku wspólnej drogi nikt nawet nie marzył.

Szczęśliwe i silne dziecko Jak uchronić dzieci przed kryzysami psychicznymi

44,90

Dzieci. Doświadczają odrzucenia, chorują na depresję, zaburzenia lękowe, samookaleczają się, targają się na własne życie. One równie mocno, co dorośli, doświadczają kryzysów psychicznych. Codzienny lęk, poczucie niezrozumienia, presja ze strony otoczenia sprawiają, że boją się mówić o tym głośno. Dlatego bardzo ważne jest, aby dorośli zadbali o zdrowie psychiczne najmłodszych oraz nastolatków.

Ukoić siebie Czyli jak oswoić lęk i traumę

42,90

Nosimy w sobie traumy i głęboko ukryte lęki. To właśnie przez nie wciąż rozpamiętujemy bolesne sytuacje, tworzymy czarne scenariusze, a przed snem zmagamy się z natłokiem myśli. Jak więc rozpoznać traumę? Kiedy się zaczyna? Czy mimo trudnych doświadczeń w przeszłości można zacząć oddychać pełną piersią i z nadzieją patrzeć w przyszłość? I najważniejsze – czy mimo wszystko można być szczęśliwym?

Jak być szczęśliwym dorosłym bez szczęśliwego dzieciństwa

44,90

Autorki biorą na warsztat nasze domy, dzieciństwo, traumy z przeszłości, toksyczne relacje z bliskimi. Pomagają zrozumieć powielane latami zachowania i schematy oraz skutecznie uwolnić się od ich ciężaru. Dzięki tej książce dowiesz się, w jaki sposób pożegnać się z listą niezałatwionych spraw z przeszłości i zacząć patrzeć z nadzieją w przyszłość.

Sztuka obsługi życia

44,90

Mierzymy się z wielkimi zagadnieniami współczesności, ale czy poświęcamy wystarczająco dużo uwagi problemom, z którymi musimy się borykać na co dzień? Prof. Dominika Dudek i prof. Bogdan de Barbaro w rozmowie z Piotrem Żakiem koncentrują się na tym, co głęboko dotyka nas wszystkich. Dyskutują m.in. o źródłach problemów w rodzinie, intymności w czasach internetowego ekshibicjonizmu.

Zakochany mózg i inne niezwykłe stany

44,90

Czy batonik może uspokoić twoją złość? Szybciej bijące serce, czerwienienie się, jąkanie, bezsenność oraz miękkie kolana. Co objawia się w taki sposób? I jaki ma z tym związek nasz ośrodek nagrody? Ta książka pozwoli nam lepiej zrozumieć uczucia i dostrzec sygnały wysyłane przez nasze ciała. Julia Fischer zaprasza w niesamowitą podróż po świecie emocji!

Nie tylko mózg

44,90

Co kryje się w naszej głowie? Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Korzysta z najnowszych odkryć w dziedzinie psychiatrii i przedstawia fakty, które pomagają zrozumieć najbardziej skomplikowaną istotę we wszechświecie – człowieka.

Książki psychologiczne w ofercie Mando

Dostępne w ofercie Mando książki psychologiczne to starannie wyselekcjonowane treści, które pozwalają zajrzeć w głąb własnej psychiki, a także zrozumieć postępowanie innych. Są to zarówno różnego rodzaju poradniki z zakresu psychologii – w tym również psychologii dziecięcej, młodzieżowej czy motywacyjnej, jak i psychologiczne książki w tematyce terapii, autoterapii oraz książki o psychologii jako takiej. Te ostatnie pozwalają zapoznać się z wiedzą typowo naukową, dotyczącą zarówno psychologii, jak i wspierających jej nauk, takich jak socjologia, filozofia czy biologia i antropologia.

Psychologia – książki, dzięki którym zrozumiesz siebie i innych

Zrozumienie samego siebie to pierwszy krok do wewnętrznej wolności, która pozwoli budować szczęśliwe i spokojne życie. Niestety niezwykle rzadko jesteśmy tego uczeni w czasie procesów edukacyjno-wychowawczych, czy to w szkole, czy w domu. Książki psychologiczne i poradniki pozwalają jednak zyskać dostęp do profesjonalnej wiedzy, która ukazuje mechanizmy rządzące ludzkimi zachowaniami. To z kolei umożliwia zrozumienie własnych emocji i motywacji oraz odnalezienie się w społecznej zbiorowości.

Słowo psychologia wywodzi się z greki i znaczy nic innego, jak nauka o duszy. Współczesny świat, który oferuje szybkie i stresujące życie, sprawia niestety, że oddalamy się nie tylko od własnego wnętrza, ale także od innych. Dostępne w naszej ofercie książki o tematyce psychologicznej umożliwiają pracę z własnymi emocjami. Oprócz nich znajdziesz również szereg książek tematycznych z zakresu psychologii, poruszających zagadnienia psychologii dziecięcej, uwarunkowań psychologicznych czy różnego rodzaju zaburzeń, które wpływają na kształtowanie relacji społecznych i interakcji międzyludzkich.

Psychologiczne książki do autoterapii – zrozumieć problem i go uleczyć

Popularyzacja psychoterapii niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów, dzięki którym mamy szansę budować społeczeństwo ludzi szczęśliwych i spełnionych. Nie zawsze jednak w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy, mamy odwagę udać się do profesjonalisty. Zostajemy wtedy sami z takimi poważnymi problemami, jak depresja, różnego rodzaju uzależnienia, toksyczne relacje, syndrom DDA czy wieloma innymi traumami lub fobiami, uniemożliwiającymi nam normalne funkcjonowanie.

Dobre książki psychologiczne są w stanie wytłumaczyć wiele zjawisk i przyczyn danych problemów, traum oraz stanów psychicznych, a następnie wskazać konkretne rozwiązania. To właśnie one stanowią często pierwszy krok, na który decydujemy się w sytuacji, gdy potrzebujemy pomocy. Książki psychologiczne w postaci psychologicznych poradników do autoterapii pozwalają na zrozumienie problemów, z jakimi się borykamy i na ich samodzielne przepracowanie.

Poradniki psychologiczne – gotowe metody

W naszej ofercie znajdziesz poradniki psychologiczne i polecane książki psychologiczne z szerokiego zakresu zagadnień. Zazwyczaj po zapoznaniu się z ich treścią, w końcu jesteśmy w stanie zrozumieć przyczyny swoich problemów i dostajemy gotowe narzędzia do samodzielnej pracy umożliwiającej ich rozwiązanie. Książki do psychologii pomagają również uświadomić sobie także to, że terapia nie jest niczym złym, że pomaga i pozwala na uzdrowienie. Znika w ten sposób strach, przed zwróceniem się o profesjonalną pomoc, czy to na terapeutycznych zajęciach grupowych, czy indywidualnych sesjach.

Książki o psychologii – poznaj, czym jest psychologia!

Książki o psychologii to oferta skierowana do wszystkich zainteresowanych psychologią jako nauką. Są to różnego rodzaju książki o tematyce psychologicznej, zarówno dotyczącej jednostki, jak i społeczeństwa oraz zjawisk, które kształtują relacje społeczne, wpływając na to, jak wygląda otaczająca nas rzeczywistość. Znajdziesz w naszej ofercie książki psychologiczne z treściami stricte psychologicznymi oraz z pogranicza socjologii, antropologii, biologii czy filozofii.